Bez komentára              

         

 Nová Říše a politickí pseudocommnandos

 „Český prezident Václav Klaus sa v utorok postavil na stranu odporcov budovania mešít. Ako vyhlásil na návšteve v obci Nová Říše, "územie Českej republiky nemá tradíciu v budovaní mešít" a preto ich ani on nepodporuje.

Český prezident označil za "strašný omyl" multikultúrnu spoločnosť a v tejto súvislosti dokonca navrhol zrušenie schengenského priestoru, ktorý umožňuje cestovať ľuďom v rámci Európskej únie bez pasu. "Ja viem, že sú ľudia radi, že nemusia pribrzdiť na hraniciach a ukázať pasy, ale ja by som to prežil," povedal český prezident.”

SME 14.9.2010
http://www.sme.sk/c/5549142/klaus-je-proti-mesitam-aj-schengenu.html#ixzz0zXVpcyBU

 

"Proti výstavbě mešit v České republice a schengenskému prostoru se vyslovil prezident Václav Klaus. V úterý v Nové Říši na Vysočině řekl, že není přívržencem budování muslimských chrámů v Česku a systém otevřených hranic označil za nerozumný krok.

Klaus dále uvedl, že území České republiky nemá tradici v budování mešit a proto jejich výstavbu nepodporuje. Za strašný omyl pak označil budování multikulturní společnosti."

http://www.mediafax.cz/domaci/3096483-Prezident-Klaus-kritizoval-vystavbu-mesit-a-otevrene-hranice  

     

foto: David Neff,  MF DNES Prezident Klaus se v roce 2005 předvedl v letadle ve zlatavém turbanu, který dostal jako dar během týdenní cesty po indickém subkontinentu.

 

„Musíme hľadať spojivá s Rumunskom, Srbskom, Ukrajinou, pri všetkej rozdielnosti záujmov. Zatiaľ stačí neutralita Ruska, perspektívne ho získať na našu stranu (...)  Maďarská výzva je skúškou slovenskej štátnej životaschopnosti. Vieme ju ustáť. V r. 1991-92 Maďarsko prehralo spor o Gabčíkovo – Nagymaroš, a to sa práve delilo Česko-Slovensko. Ak Orbánova vláda nič voči Slovensku nedosiahne, bude to naša výhra. Demograficky sme silnejší  preto nie je v záujme Slovákov vyostrovať konflikt, čas pracuje pre nás.“

Ján Čarnogurský, Hospodárske noviny 1. 6. 2010

http://www.jancarnogursky.sk/clanky/70/jan-carnogursky-madarska-vyzva