Bez komentára  

 

Návod, ako na Slovensku možno prísť k miliarde eur, alebo čo slovenská vláda považuje za skutočnú vedu            

       

     Radovan Kazda: Ochrana proti povodniam: Radičovej PPP, pekelne predražené projekty  

http://blog.etrend.sk/radovan-kazda/2010/08/31/ochrana-proti-povodniam-radicovej-ppp-pekelne-predrazene-projekty/ 

 31.8.1010,  Blog SME

"Zdá sa, že Iveta Radičová má občas nekriticky pozitívny vzťah k tretiemu sektoru a niekedy sa angažuje dosť kontraproduktívne. Najnovšie sa rozhodla angažovať v zložitej problematike protipovodňovej ochrany vlastnými silami, vytvorením postusplnomocnenca vlády pre územnú samosprávu, integrovaný manažment povodí a krajiny“. Splnomocnencom sa má stať Martin Kováč, ktorý pôsobí v ZMOS. Martin Kováč je blízky spolupracovník Michala Kravčíka, environmentálneho aktivistu, ktorý je známy veľmi originálnymi a vo vedeckej obci spochybňovanými názormi na hydrologické javy v prírode."

 

 

          Radovan Kazda: Protipovodňová ochrana: “green jobs” v podaní slovenskej vlády

O jednom zlozvyku vlády

5.11.2010   Blog SME

 

http://blog.etrend.sk/radovan-kazda/2010/11/05/protipovodnova-ochrana-green-jobs-v-podani-slovenskej-vlady/

 

PPP

“Program revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí Slovenskej republiky a návrh jeho realizačného projektu” má minúť počas 10 rokov 1 miliardu eur z rozpočtu verejnej správy, teda podobnú sumu, akú chce Obama vytiahnuť na “green-jobs” od daňových poplatníkov, avšak v krajine, ktorá má 60 násobne viac obyvateľov. Iveta Radičová po schválení projektu prezentovala novinárom, že do dvoch rokov by mal program vytvoriť až 15 tisíc pracovných miest. Číslo je v materiáli zjavne vymyslené a celkom neodôvodnené.

Program vychádza z prezentovaných prác a tvrdení ekologického aktivistu Michala Kravčíka. Téme som sa už na blogu venoval, teraz už len zopár poznámok. Materiál nepodkladá žiadne zo svojich tvrdení. Neobsahuje argumenty a podklady k žiadnemu prezentovanému číslu – ani k vytvoreným pracovným miestam, ani k spôsobu použitia finančných prostriedkov, ani k reálnej účinnosti opatrení, ktoré navrhuje. Vláda chce minúť 1 miliardu eur na 24 lokálnych projektov 580.000 eur z rozpočtu predsedníčky vlády za úvodný realizačný projekt pre 24 lokalít a za 10 rokov programu 1 miliardu eur. O projektoch samotný materiál konštatuje, že majú byť akýmsi “testovacím” poľom pre výskum, ktorý v tejto oblasti na Slovensku nie je."

 

Príloha: vedecký výskum Michala Kravčíka

   Michal Kravčík o tohtoročnej zime  

 

 

  Michal Kravčík u Václava Klausa

 

 

  Kravčíkova nová klimatická paradigma

 

S ďalšími vedeckými materiálmi Michala Kravčíka sa možno oboznámiť na jeho blogu v denníku SME http://kravcik.blog.sme.sk/

 

10.11.2010                                                                                               spracoval:  Pavel Matejovič

Všetky použité materiály sú verejne prístupné na internete.

 

Príbuzné témy na www.nun.sk

Záhradníci